تاکسی دربستی سفیران

پایانه مسافربری و سواری دربستی بیهقی

رزرو تاکسی دربستی و تاکسی بار

آداب استفاده از تاکسی در شهرهای مختلف

آداب استفاده از تاکسی مثل تموم شغل‌های خدماتی که اصولا شهروندای شهر برای راحتی انجام کارشون ، ازین خدمات استفاده ‌می‌‌کنن ، شامل نکته‌هایی می‌شه که دونستنش باعث برقراریه یه فضای دوستانه و صمیمی و همچنین حول رعایت اصول اخلاقی و قانون‌های مشخص شده ، کارمون راه بیوفته که هم ما و هم شخصی که داره این خدمات رو به ما ارائه میده ، با اشتیاق بیشتری این کار رو انجام بده و ما هم با آرامش خاطر بیشتری از این خدمت لذت ببریم.

اگر دقت کرده باشید یکی از دلایل پیشرفت تو زندگی جمعی و احساس آرامش بیشتر تو شهر و فضایی که در اون زندگی می‌کنیم احترام به قانون و طرز برخورد ما با خدماتیه که برای تموم شهروندای جامعه تعریف شده که آداب استفاده از تاکسی هم جزو این دسته قرار می‌گیره.

آداب استفاده از تاکسی در کشورهای پیشرفته:

تو فرهنگ استفاده از تاکسی در کشورهای جهان اولی همیشه این نکات توسط مردم و همچنین کسی که خدمتی رو ارائه میده، رعایت میشه و اگر جایی هم رفتاری مخالف قانون معین شده سر زده بشه حتما سازمان‌های مسئول اون رو پیگیری می‌کنن که با تداوم این روش ، به مرور زمان این اصول اخلاقی بین مردم جا میوفته و کمتر شاهد رفتارهای ناهنجار هستیم ، فرهنگ استفاده از تاکسی هم یکی از نکته‌های مهم تو لیست شغل‌های خدماتیه چون از زمان‌های خیلی دور این شغل وجود داشته و یه بخش جدا نشدنی تو زندگی همه مردم حساب میشه.

نکته‌هایی در آداب فرهنگ استفاده از تاکسی وجود داره که بعضی از اونا از پیش تعیین شده و بعضی از اونا به نحوه تفکر ما و اگر بخوام خیلی صمیمی بهتون بگم به مقدار شعور شهروندای شهر بستگی داره که البته این موضوع رو هم باید بگم که بخش مهمی ازین مسئله ، مربوط به فرهنگ سازیه سیستمیه که جامعه رو مدیریت میکنه.

کشورهای پیشرفته همیشه تو زمینه‌ی فرهنگ سازی و نظارت به قوانینی که برای رفاه زندگی مردم تصویب می‌شه ، چند قدمی از بقیه کشورها جلوتر بودن ، اگر بخوایم تو زمینه فرهنگ استفاده از تاکسی و همچنین اصول رفتاری متقابل مسافران ، شهرواندان و راننده‌های تاکسی با همدیگه تو کشورهای جهان اولی صحبت کنیم ، قوانین ، به شکلی وضع شده که بیشترین آرامش روانی رو به دو طرف ، یعنی هم راننده‌های تاکسی و هم مسافرها القا کنه.

اصول لازم در آداب استفاده از تاکسی تو همه کشورها تعریف شده ولی به دلیل نبود سیستم نظارتی قوی ، شدت رعایت این قوانین تو کشورهای مختلف ، متفاوت دیده میشه.

نکته‌هایی درباره آداب استفاده از تاکسی:

نکته هایی درباره فرهنگ استفاده از تاکسی‌ها ، نحوه‌ی برخورد با راننده‌ها و همچنین برخورد رانندگان تاکسی با ما وجود داره که سعی کردیم خیلی آسون اونا رو توضیح بدیم شاید بتونیم تو این فرهنگ‌سازی نقش کوچیکی داشته باشیم.

  • راننده‌های تاکسی چون منبع درآمد اصلیشون ، ماشینشونه اصولا وسواس خاصی نسبت به خودروی خودشون دارن ،برای همین ما مسافرا باید حداکثر حواس خودمون رو جمع کنیم که آسیبی به ماشین تو مدتی که ازش استفاده می‌کنیم وارد نشه. حتما با این جمله از راننده‌ها آشنایید که میگن ، در ماشین رو آروم ببندید. این یه نمونه کوچیکی بود که بفهمیم باید خیلی حواسمون جمع باشه که به تاکسی‌ها آسیب نزنیم و اگز ناخواسته این کار رو انجام دادیم خسارتش رو پرداخت کنیم.
  • مورد بعدی تو رعایت آداب استفاده از تاکسی ، رعایت و درک راننده به شکلیه که اگر مشکل خاص جسمی نداریم و می‌تونیم مسافتی رو خودمون طی کنیم ، از وارد کردن تاکسی‌ها تو کوچه‌ و مسیرهای تنگ و سخت چشم پوشی کنیم و اون مسیرهای کمی که تا مقصدمون باقی مونده رو خودمون بریم ، این باعث میشه حس خوبی رو هم به خودمون هم به راننده تاکسی منتقل کنیم.
  • شرط بعدی اینه که اگر خود راننده اجازه داد که ما تو ماشینش سیگار بکشیم ، این کار رو نکنیم چون تاکسی‌ یه وسیله‌ی نقلیه عمومی هست که همه مردم برای استفاده ازش حق دارن و ما با انجام این کار حق اونارو ضایع می‌کنیم.
  • یکی از نکته‌های مهم تو فرهنگ استفاده از تاکسی ، درک شرایط راننده تاکسی هستش . اگر بخوایم منطقی به این موضوع نگاه کنیم می‌فهمیم که اکثر راننده‌ها شاید از روی اجبار این شغل رو انتخاب کردن ، پس در بهترین شرایط اگر می‌تونیم به هرعنوانی که شده کرایه بیشتری رو بهشون بدیم ، اگر حوصله داریم ، سعی کنیم به حرفاشون گوش بدیم ولی هیچوقت با راننده هم صحبت نشیم که تمرکزش رو بهم نریزیم، این کار باعث میشه دو طرف از مسیری که تو کنار هم هستن لذت بیشتری رو ببرن.
  • تو اصول آداب استفاده از تاکسی‌ها تعریف شده که در حد امکان ، صندلی عقب ماشین بشینیم ، دلیلشم خیلی منطقیه اونم اینه که تمرکز راننده بهم نریزه و بتونه به خوبی ما رو به مقصد برسونه.
  • یکی از مهمترین نکته‌ها تو فرهنگ استفاده از تاکسی ، اینه که بدونیم اگر به هر دلیلی با راننده بحث و اختلافی به وجود اومد سریعا کوتاه بیایم و این مورد رو به سیستم‌های نظارتی تو این حوزه گزارش بدیم. خوشبختانه سیستم نظارتی تاکسیرانی بشدت قوی عمل می‌کنه و تو کمترین زمان ممکن شکایت مارو پیگیری و راننده متخلف رو جریمه می‌کنه.
  • از موردهای دیگه در فرهنگ استفاده از تاکسی اینه که بدونیم راننده‌ها ، افرادی شریف هستن و هیچوقت به دید کسی که قراره همه‌ی کارهای مارو انجام بده به اونا نگاه نکنیم. متاسفانه خیلی دیده شده که تو اکثر شرایط مخصوصا تو کشور ما ، طرز برخورد با این افراد به شدت بی ادبانه و لایق شخصیت اونا نیست به صورتی که فکر می‌کنیم چون قراره کرایه‌ای در ازای جابه‌جایی هزینه کنیم ، مالک راننده و ماشین اون هستیم. اگر تو شرایطی نیاز به کمک راننده تاکسی داشتیم خیلی محترمانه می‌تونیم درخواستمونو مطرح کنیم و مطمئن باشیم که راننده هم به ما کمک می‌کنه.
  • مورد آخری که می‌خوایم به اون اون اشاره کنیم منتظر موندن تو جاییه که با ایستادن تاکسی تو اون محل ، مزاحمتی برای بقیه ماشین‌ها به وجود نیاریم. با کمال تاسف این مسئله هم از سمت راننده‌ها و هم از طرف مسافرها ، در اکثر مواقع رعایت نمی‌شه و تو بعضی موارد باعث تصادف میشه. با کمال تاسف این مسئله هم از سمت راننده‌ها و هم از طرف مسافرها ، در اکثر مواقع رعایت نمی‌شه و تو بعضی موارد باعث تصادف میشه.
فرهنگ استفاده از تاکسی - تاکسی سفیران

در آخر:

این موضوع‌هایی که بالا گفته شد بخشی از نکته‌های مهم تو آداب استفاده از تاکسیه ، مشخصا موارد بیشتری هم وجود داره ولی ما بخاطر زیاد نشدن محتوا و همچنین خسته نشدن شما به همینا بسنده می‌کنیم.

همین اصولی که ما برای شما توضیح دادیم زنجیروار به همدیگه متصل هستن و باعث میشن شهر ما جلوه‌ی بهتری به خودش بگیره و کم کم شاهد پیشرفت فرهنگ اجتماعی بین کشورهای دیگه باشیم.

البته با در نظر گرفتن این نکته که شرایط اقتصادی و حمایتی در کشورهای پیشرفته ، حداقل برای راننده‌های تاکسی به نحوی هست که اولا ماشین‌های از رده خارج رو جمع آوری می‌کنن و در مرحله‌ی بعد ، در عین زیاد بودن تاکسی تو یه شهر پیشرفته ، میزان درآمد به حدی هست که یه راننده تاکسی بتونه در حد متوسط از پس هزینه‌های اولیه زندگی بر بیاد.

با کمال تاسف تو کشور ما این نوع حمایت از راننده‌ها نمیشه و خیلی سخته که بشه با این شغل از پس یک زندگی مجردی بر اومد در حالی که قانون تصویب شده برای دادن مجوزه تاکسیرانی به متقاضی‌ها ، متاهل بودنه ، که تو نوع خودش تعجب بر انگیزه !!!

برای جابجایی حیوانات خانگی خود می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09104970417