تاکسی دربستی سفیران

پایانه مسافربری و سواری دربستی بیهقی

رزرو تاکسی دربستی و تاکسی بار

شرایط استخدام در تاکسیرانی چیست؟

استخدام در تاکسیرانی اگر چه شاید در نگاه اول آسون و بدون دردسر به نظر بیاد ، مثلا این فکر رو با خودمون کنیم که راننده تاکسی شدن و جابه‌جایی مسافر که کار سختی نیست و فقط با یه گواهینامه رانندگی همه چیز حل می‌شه ولی باید بهتون بگم که سخت اشتباه فکر می‌کنید.

شرایط استخدام در تاکسیرانی به دلیل درصد معاشرت و ارتباط داشتن بالا با مردم تقریبا یه کاره حساس و سخت می‌تونه باشه ، وقتی شما هرروز با آدمای متفاوت زیادی در ارتباط باشید ، باید حتما برای وارد شدن به همچین سازمانی یه سری فیلترهایی رو بگذرونده که سازمان مورد نظر از اینکه راننده تحت پوشش می‌تونه به خوبی با مردم ارتباط بگیره خیال راحت‌تری داشته باشه.

هچنین شما قبل از اقدام برای استخدام در تاکسیرانی باید مطمئن شید که می‌تونید به خوبی با آدمای مختلفی کنار بیاید چون تقریبا هر نوع شخص با رفتارهای منحصر بفردی قراره تو ماشین شما بشینه.

شرایط استخدام در تاکسیرانی:

همونطور که گفته شد ورود به تاکسیرانی شرایط تقریبا سخت و زمان‌‍‌بری داره که شاید تو نگاه اول شما رو از ورود به همچین سازمانی پشیمون کنه ولی به نظر ، برای رفاه حال شهروندای شهر ، این سختگیری‌ها واقعا لازمه که تاکسیرانی بتونه مشتری‌ها و مسافرای خودش رو راضی نگهداره تا اعتماد مردم رو روز به روز به خودش و استفاده بیشتر مردم از تاکسی‌ها افزایش بده.

حالا وقتشه شرایط استخدام در تاکسیرانی رو واسه شما شرح بدم:

  • سن متقاضیان برای ثبت نام

حداقل سن برای علاقه‌مندای این شغل باید 23 سال و حداکثر باید 50 سال باشه البته اینجا برای متقاضی‌های بالای پنجاه‌ سال یه تبصره گذاشتن اونم اینه که اگر 5 سال سابقه بیمه ارائه بدین می‌تونید شرایط سقف سنی رو رد کنید و مشکلی برای استخدام تو این مورد نداشته باشید.

  • مدارک لازم برای استخدام:

گواهی عدم سوءپیشینه: برای استخدام تو اکثر ارگان‌های دولتی و غیر دولتی ارائه این مدرک لازمه و منتقدای خاص خودش رو داره ، البته از یه سری جهات ویژگی های خوبی هم داره که ما منکرش نمی‌شیم.

ولی فقط تا اینجا بدونید که برای استخدام در تاکسیرانی ارائه این مدرک لازم و ضروری هستش.

ارائه مدرک سلامت جسمی و روانی: از شرایط استخدام در تاکسیرانی این مورد رو بدونید که متقاضی ، باید به پزشکایی که از طرف این ارگان معرفی میشن مراجعه کنه و این پزشکا باید اونو معاینه کنن که تو بعضی موارد خیلی زمان بر و هزینه داره ، اگر تو شهرستان زندگی می‌کنید شاید نیاز باشه به پزشکای تعیین شده تو تهران مراجعه کنید که بیشتر برای چک کردن سلامت بدنتون ، نداشتن تتو ، جای زخم دعوا و درگیری و این سری مسائل ، شما رو چک آپ می‌کنن.

داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت:مورد بعدی همراه داشتن کارت پایان خدمت یا کارت معافیته که قبل از استخدام حتما باید دو سال برای کشورتون خدمت کرده باشید که این مورد هم هیچ راه فراری نداره.

تابعیت جمهوری اسلامی:یکی از شروط استخدام در تاکسیرانی اینه که شما حتما باید شهروند ایران باشید و تابعیت جمهوری اسلامی ایران رو داشته باشید ، این شرط برای این وضع شده که اشتغال تو این سازمان فقط برای افرادی که رسما ایرانی باشن امکانپذیر باشه و به رشد آمار اشتغال برای شهروندای ایرانی کمک کنه ، البته این می‌تونه یکی از دلایلش باشه.

داشتن سند ازدواج:یکی از قوانینی که به تازگی برای استخدام در تاکسیرانی گرفته شده ، متاهل بودن متقاضیای این شغله که سروصدای زیادی به پا کرده.

در گذشته خیلی از جوون‌ها برای فرار از بیکاری یه سرمایه کم جمع می‌کردن و با خریدن تاکسی امور زندگی خودشون رو می‌گذروندن ، با تصویت این شرط برای مشغول شدن تو این سازمان کار رو برای افراد جوون که تازه می‌خوان شروع به کار کنن و شاید یکی از گزینه‌های مد نظرشون استخدام تو تاکسیرانی بوده رو سخت کرده.

گواهی عدم اعتیاد:شما باید برای اشتغال در سازمان تاکسیرانی باید حتما گواهی عدم اعتباد داشته باشید که باز هم این قوانین قدیمی با اینکه تو سال‌های قدیم برای اکثر شغل‌ها وضع شده ، منتقدهای خیلی زیادی رو داشته و داره.

تعهد دادن براب نداشتن سوءسابقه و نداشتن شغل دوم:قبل از وارد شدن به این شغل شما باید این اطمینان رو به سازمان بدید که در آینده هیچ مشکلی رو واسه مسافراتون به وجود نمیارید و از اقدام به عمل خلاف و غیر قانونی اجتناب می‌کنید.

همچنین باید این مدارک و استعلام کافی رو ،  سازمان از شما داشته باشه که مطمئن شه فقط به شغل تاکسیرانی مشغول هستید و تو جای دیگه شغلی ندارید.

علاوه بر این ، استخدام در تاکسیرانی مانند تمام شغل‌های دیگه ، زیرشاخه‌هایی مثل راننده تاکسی راه آهن ، فرودگاه ، بین شهری و درون‌شهری و … که طبق قوانین تصویب شده راننده‌هایی که تمایل دارن تو حوزه‌ی راه آهن و فرودگاه خدمت رسانی کنن باید حداقل مدرک تحصیلی دیپلم رو داشته باشن.

تو سال‌های گذشته ، تعداد بالایی از راننده‌ها ، اکثرا بی سواد یا سطح سواد پایینی داشتن ولی هرچی به حال نزدیک شدیم به دلیل مسائل مختلف ، سطح آگاهی اکثریت راننده‌ها بالا رفت و تاکسیرانی هم برای اینکه از این غافله عقب نمونه و تو این راه بتونه بیشتر هوای راننده‌های خودشو داشته باشه ، با تاسیس دانشگاه تاکسیرانی سعی تو نشون دادن حمایت خودش از راننده‌های سطح کشور داشت که بتونه تاثیر مثبتی تو سطح علم و آگاهی راننده‌هاش داشته باشه.

حالا بعد از مرحله‌ی گرفتن مجوزهای لازم برای استخدام در تاکسیرانی ، نوبت داشتن سرمایه‌های لازم برای خرید ماشین مناسبه که تو این زمینه ماشین‌های مختلفی وجود داره و باید تو گرفتن تاکسی مورد نظر خودمون دقت لازم رو داشته باشیم.

بطور مثال ماشین‌های مناسب برای مسافرکشی تو شهری با اتومبیل‌های مناسب برای حمل و نقل بین جاده‌ای وحتی کار کردن در خط فرودگاه و راه آهن باهم تفاوت‌های زیادی دارن و باید با انتخاب گزینه‌ی درست به این مورد توجه داشته باشیم که تو دراز مدت بتونیم از پس خرج‌های اتومبیل و هزینه سوختش بر بیایم.

تو بعضی از موارد هم دیده شده ، خرید پلاک‌های تاکسیرانی که مخصوص خطوط پر درآمد هم هستن تا یک میلیون خریداری می‌شه که ما هم زیاد صحت این موضوع رو نمی‌دونیم ولی مصداق همین ضرب‌المثله که میگه هرچقد پول بدی آش می‌خوری.

درآخر:

با جمع آوری نکات بالا یک بار دیگه می‌گیم که برای استخدام در تاکسیرانی نیاز به این مدارک داریم ، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی ، گواهی ب2 و کپی از این گواهی ، سند عدم سوء پیشینه و همچنین عدم سوء اعتیاد ، اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی ، اصل و کپی کارت پایان خدمت یا کارت معافیت ، سند داشتن سلامت جسمی و روانی ، تعهد دادن برای نداشتن سوء سابقه در آینده و همچنین نداشتن شغل دوم.

و باید یادآوری کنیم ، شخصی که شغل اصلیش مسافرکشیه روز تعطیل و غیر تعطیل نداره و هر روز برای درآمدزایی چه تو گرما و چه تو سرما باید کار کنه که این یکی از سختی‌ها و مشکلات بزرگ این کار در کنار ارتباط روزانه با انواع آدم‌های مختلفه که به نوبه‌ی خودش کار بشدت طاقت فرساییه و البته نباید ازین مورد ساده عبور کنیم که وقتی اقدام به استخدام در تاکسیرانی می‌کنیم ، به قول معروف آقا بالاسری برای ما وجود نداره و با خیال راحت کار خودمون رو انجام میدیم.

از همینجا برای تمامیه راننده‌های سازمان تاکسیرانی  آرزوی سلامتی می‌کنیم همینطور امیدواریم بقیه مردم با درک کردن سختی کار این عزیزان سعی کنن با خوش رفتاری بیشتر ، انرژی بیشتری هم بهشون بدن.

استخدام در تاکسیرانی به نظر کار آسانی نیست

برای جابجایی حیوانات خانگی خود می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09104970417