تاکسی دربستی سفیران

پایانه مسافربری و سواری دربستی بیهقی

رزرو تاکسی دربستی و تاکسی بار

فناوری در تاکسیرانی و اهمیت بالای آن

فناوری در تاکسیرانی ، موضوعی جدیده که هر ساله کشورهای مختلفی سعی می‌کنن با ارائه فناوری‌های جدید زمینه‌ای برای راحت‌تر کردن استفاده از سیستم‌های حمل و نقل رو محیا کنن.

این تکنولوژی‌های جدید توسط شرکت‌های دانش بنیان ارائه میشن و هدفشون جابه‌جایی آسون‌تر شهروندان و همچینن راحت‌تر شدن کار راننده‌های تاکسیه که روز به روز پیشرفت‌های چشمگیری تو این عرصه شاهد هستیم.

به طور مثال تو کشورهای صاحب فناوری ، فناوری‌هایی در زمینه تاکسیرانی ارائه می‌کنن و این ابزارهای جدید رو به کشورهای دیگه انتقال میدن که دو دلیل بزرگ داره ، اول به درآمد رسیدن و یه سود بزرگ برای کشور صاحب اون تکنولوژی و دوم استفاده مردم کشورهای دیگه از فناوری‌های جدید و افزایش رفاه بیشتر تو بقیه کشورها تو حوضه‌ی حمل و نقل.

حالا ما می‌خوایم تو این مقاله ، مقداری از این فناوری‌ها و صاحب‌های اونا رو به شما تو زمینه فناوری در تاکسیرانی معرفی کنیم و واستون توضیح بدیم که از گذشته تا الان چه تغییرایی تو این زمینه رخ داده.

فناوری در تاکسیرانی از گذشته تا الان

از گذشته‌های خیلی دور تا الان شاید یکی از بزرگترین دغدغه‌های ما آدم‌ها جابه‌جایی و تغییر موقعیت مکانی از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگه به راحت‌ترین شکل ممکن بوده و به همین دلیل اختراع بزرگی به اسم چرخ که میشه گفت یکی از متحول کننده‌ترین اختراعی بوده که بشر با اون ‌تونسته به خیلی از پیشرفت‌های حال حاضرش برسه.

با به وجود اومدن و رشد فناوری در تاکسیرانی، سیستم حمل و نقل و بالا رفتن سرعت جابه‌جایی ، با جرات می‌تونیم این حرف رو بزنیم که شاید یکی از عوامل مهم تو پیشرفتی که در حال حاضر بشر به اون دست پیدا کرده ، همین سرعت حمل و نقل باشه که جهان مارو چند پله به جلو انداخته.

حالا با دقت به سبک زندگی امروزی ، می‌تونیم این نکته رو بیان کنیم که استفاده از فناوری‌ ، بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم شده و در استفاده از تاکسی‌ها و سیستم حمل و نقل ، دسترسی مردم رو به این وسیله‌ها بسیار آسون‌تر کرده.

فناوری در تاکسیرانی به شیوه‌های متفاوتی بین مردم استفاده میشه و اکثر این سیستم‌ها در زمینه‌ی رزرو و پرداخت هزینه وجود دارن که ما قصد داریم با توضیح کلی درباره اونا شما رو تا حدود بیشتری با این موارد آشناتر کنیم.

  • استفاده از QR CODE: در این سیستم پرداختی با وجود QR CODEهای مخصوص برای هر راننده ، مسافران می‌تونن با اسکن این کدها هزینه مورد نیاز رو پرداخت کنن و نیازی به پرداخت وجه نقد ندارن. ورود تکنولوژی در تاکسیرانی باعث شده این روش تو سال‌های اخیر به کشور ما بیاد و تقریبا یه روش پرداختی قدیمی‌ تو کشورهای پیشرفته محسوب میشه ، البته باید این نکته رو یادآور بشیم که استقبال زیادی از این روش نسبت به کارایی خوبش تو کشور ما نشده.
  • درگاه پرداخت: این روش گامی رو به جلو تو زمینه پرداخت هزینه برای هر کاری که نیاز به تبادلات مالی داره ،یه پیشرفت خیره کننده حساب میشه که دیگه برای واریز هزینه‌ها نیاز به مراجعه به هیچ سازمان و ارگانی وجود نداره. تو بحث تسویه هزینه‌های حمل ونقل مثل استفاده از تاکسی و پرداخت مبلغ مورد نظر از این روش تو اپلیکیشن‌های مختلف هم استفاده میشه و نهادهای علمی با طراحی‌ برنامه‌های مختلف این کار رو برای ما راحت‌تر می‌کنن.
  • اپلیکیشن‌ها: یکی از مهم‌ترین دلایل پیشرفت تو حوزه‌ی فناوری در تاکسیرانی و مسافربری استفاده از اپلیکیشن‌های مربوط به این زمینه هست که شما می‌تونید با دانلود و مراجعه به این برنامه‌های کاربردی ، تو هر ساعت از شبانه روز ، سرویس مورد نظرتون رو درخواست بدید. این اپلیکیشن‌ها با ساختاری منظم و کاربرد پسند ، محیطی رو برای کاربر ارائه میده که علاوه بر درخواست خودرو برای جابه‌جایی بتونید مبدا و مقصد رو به راحتی برای راننده معین کنید و به صورت آنلاین هزینه سفرتون رو برای راننده بپردازید.البته که تو این زمینه باید تموم نکته‌های امنیتی رو رعایت کنید تا سفر امنی رو تجربه و ازش لذت ببرید. سازمان تاکیسرانی هم با ورود به این زمینه و اجرای طرح تکنولوژی در تاکسیرانی سعی کرده تو این مبحث عقب نمونه و پابه‌پای رقیبای خودش همراه بشه.
تکنولوژی در تاکسیرانی - تاکسی سفیران

سازمان‌های حمل و نقل

در زمینه‌ی حمل و نقل و جابه‌جایی در ارگان تاکسیرانی ، سازمان‌های دیگه‌ای سعی کردن با ارائه خدمات تو همین مبحث پا به عرصه رقابت با این سیستم قدیمی‌تر بزارن ، تا بتونن مشتری‌های بیشتری رو به سمت خودشون جذب کنن. این شرکت‌ها با وارد کردن تکنولوژی‌هایی جدبد باعث به وجود اومدن یه بازار رقابتی شدن که همین موضوع ، باعث میشه هر سیستم با گذر زمان ، خدماتی رو به مشتری‌ها ارائه بده که مردم از کار کردن با این فناوری‌ها ، ارتباط بیشتری بگیرن و علاقمند به استفاده از اون‌ها بشن.

ارائه فناوری در تاکسیرانی هم به موضوعی تبدیل شده که هم خوده این سازمان هزینه‌هایی رو برای پیشرفته‌تر شدن خدماتش خرج می‌کنه و هم از افرادی که ایده‌های نو و خلاقانه دارن حمایت می‌کنه و از دانش این افراد استفاده بهینه انجام میده.

البته این نکته رو باید در نظر داشته باشیم ، سیستم تاکسیرانی تو کشور ما هنوز به اون اندازه به پیشرفت نرسیده و استفاده از فناوری در تاکسیرانی ، به صورت جدی تو کشور ما جا نیوفتاده ، در عوض سازمان‌های دیگه‌ای با به نمایش گذاشتن ویژگی‌های مختلف که انجام کارهای شهروندان رو راحت‌تر می‌کنه ، تو زمینه اینترنتی با ارگان تاکسیرانی فاصله گرفتن که خودش بیانگر کم توجهی مسئولین این سازمان به مبحث تکنولوژی در تاکسیرانی هست.

شرکت‌های موفق تو حوزه خدمات جابه‌جایی بار و مسافر تو کشور ما از جمله ، Snapp  ، Maxim ، جا‌به‌جا ‌‌، تاکسی سفیران و … هستند که علاوه بر به وجود آوردن اپلیکیشن‌های مخصوص به خودشون و انجام خدمات جابه‌جایی شهری و بین شهری درون همین برنامه‌ها ، افرادی رو به کار گرفتن که اگر شما به نتونستید به صورت آنلاین و اینترنتی ، ماشین‌های این ارگان‌ها رو به خدمت بگیرید ، از طریق تماس تلفنی و دادن اطلاعات کافیه سفر به این افراد نزدیک‌ترین اتومبیل رو برای شما رزرو کنن که تو کمترین زمان ممکن بتونید از خدماتشون استفاده کنید و به انجام کارتون سرعت ببخشین. بعضی از این شرکت‌ها هم مثل تاکسی سفیران زیر نظر تاکسیرانی فعالیت خودشون رو به بهترین شکل انجام میدن که به دلیل نبود تبلیغات زیاد ، عده‌ای از مردم شناخت کافی از این ارگان‌ ندارن.

فناوری در تاکسیرانی و تاکسی‌های بین المللی

پیشرفت تو فناوری در تاکسیرانی باعث به وجود اومدن سازمان‌های تاکسیرانی بین المللی شده که تونستن با فراهم کردن فناوری‌های عامه پسند و شرایط خدمت رسانیه بسیار مناسب ، علاوه بر کشورهای خودشون تو کشورهای مختلف هم مشتری‌های خاصی رو داشته باشن و باعث ایجاد اشتغال برون مرزی برای سایر مردم بشن.

از شرکت‌های مناسب و معروف تو این حوزه میشه UBER ، Lyft، Hailo، Grab Taxi و … رو نام برد.

برای مثال شرکت UBER برای جذب مشتری‌های بیشتر ، خدمتی رو ارائه کرده که این امکان رو میده هر قشری با هر میزان درآمدی از ماشین‌های این سازمان استفاده کنه ، بصورتی که به شکل طبقه بندی شده و تو چهار دسته مختلف نوع و مدل ماشین‌ها بالاتر میره و شما طبق مدل خودرویی که رزرو می‌کنید باید مبلغ خاصی رو علاوه بر هزینه سفرتون پرداخت کنین.

در آخر

اینو باید به خاطر داشته باشیم که تو تموم جوامع مختلف ، شهروندای هر شهر با پیشرفت تکنولوژی در هر زمینه‌ای ارتباط خوبی برقرار می‌‎کنن و اگر فناوری ، تو هر مبحث خیلی کاربردی باشه ، بقیه جوامع هم خواستار پیاده سازی طرح‌های خلاقانه تو کشور خودشون میشن.

تو زمینه فناوری در تاکسیرانی ، چون اکثریت مردم با این سازمان‌ها ارتباط دارن ، با تمرکز و هزینه کردن مناسب سازمان‌های مربوطه میشه باعث درآمدزایی بسیاری شد.

رزرو تاکسی برای مهران

مهران، یکی از مهم‌ترین شهرهای استان ایلام در غرب ایران، به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود و نزدیکی به مرز عراق، به‌ویژه در ایام اربعین،

ادامه مطلب »

رزرو تاکسی برای اربعین

رزرو تاکسی برای اربعین: راهنمای جامع برای مسافران اربعین حسینی یکی از بزرگترین رویدادهای مذهبی جهان است که هر ساله میلیون‌ها زائر از سرتاسر جهان

ادامه مطلب »

تاکسی بین شهری قم

در این مقاله یک نگاه جامع به تاکسی بین شهری قم و مزایای رزرو تاکسی خواهیم داشت. تاکسی‌های بین‌شهری قم یکی از مهم‌ترین وسایل حمل‌ونقل

ادامه مطلب »

برای جابجایی حیوانات خانگی خود می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09104970417