تاکسی دربستی سفیران

پایانه مسافربری و سواری دربستی بیهقی

رزرو تاکسی دربستی و تاکسی بار

اپلیکیشن‌های تاکسیرانی در دنیا

اپلیکیشن‌های تاکسیرانی یکی از پیشرفت‌های مهم تو زمینه‌ی حمل و نقل و جابه‌جایی محسوب میشه که بسیاری از کشورها برای ارتقا این بحث ، سازمان‌هایی رو به وجود میارن تا به صورت حرفه‌ای این وظیفه رو انجام بدن.

با همه‌گیر شدن اینترنت تو دهه‌‌های پیش ، خیلی از کسب و کارها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی سعی کردن با ورود به این فضا ، به نحوی مراجعه مردم رو به مکان‌های مشخص شده کم کنن و و بتونن از طریق فضای مجازی و اپلیکیشن‌های مربوط به سازمان‌ها و کسب و کار خودشون ، نیازهایی که مردم دارن رو برطرف کنن.

کشور ما هم جدا از این موضوع نبوده و اگر چه مقداری دیرتر وارد این فضا شده ولی سرعت انتقال به این دنیای غیر واقعی در کشور ما بالاست و خیلی از مردم به این نتیجه رسیدند که بازخورد مثبت‌تری رو می‌تونن تو این فضا دریافت کنن.

حالا قراره با بررسی اپلیکیشن‌های تاکسیرانی و برنامه‌هایی که شرکت‌های تاکسیرانی تو فضای مجازی برای خدمات‌رسانی به مشتری‌های دارن رو برای شما توضیح بدیم و تا با دید بهتری به این مبحث نگاه کنید.

اپلیکشن‌های تاکسیرانی و دنیای امروزی

اپلیکیشن‌های تاکسیرانی با پیشرفت و پر سرعت شدن اینترنت در دنیای ما گسترش پیدا کردن و صنعت تاکسی به یکباره تغییرات زیادی رو به خودش دید که این تحولات تو زمینه‌ی رزرو و درخواست تاکسی و همچنین پرداخت به صورت غیر حضوری مبلغ سفر هست.

برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های تاکسیرانی و حمل و نقل اصولا به دو روش به وجود میان که تو روش اول عده‌ای با تاسیس یه شرکت و گسترش خدماتشون تو فضای مجازی مشتری‌‌های خودشون رو جذب می‌کنن و در روش دوم سازمان تاکسیرانی با ایجاد زیر شاخه‌هایی برای خودش و حمایت از اون‌ها باعث میشه ، راننده‌هایی که زیر نظر این سازمان کار می‌کنن ، هر کدوم تو زمینه‌های مختلف مثل حمل و نقل شهری ، بین شهری ، حمل بار و … به مردم خدماتی رو ارائه بدن.

البته اکثریت مردم این هر دو موردی که گفتیم رو به اسم تاکسی اینترنتی می‌شناسن که از یه جهت درست و از جهتی دیگه اشتباه می‌کنن ، چون هر کدوم از این شرکت‌ها وابستگی به همدیگه ندارن و جداگانه خدمت‌رسانی می‌کنن و از اون‌جایی که شکل کلی کارشون شبیه به هم هست مردم به همه‌ی اون‌ها تاکسی اینترنتی میگن.

اپلیکیشن‌های تاکسیرانی دقیقا چه کار می‌کنن؟

همونطور که گفتیم ، اپلیکیشن‌های تاکسیرانی به این دلیل به وجود اومدن که ما تو زمینه‌‍ی رزرو فوری خودرو و همچنین تعیین محل دقیق مبدا و مقصد قبل از اومدن تاکسی بتونیم به کار خودمون سرعت بدیم.

یکی از دلایل به وجود اومدن این اپلیکیشن‌های تاکسیرانی ، مزیت شبانه روزی بودنشونه ، به این شکل که تو دهه‌های اخیر رفت و آمد تو یه سری ساعت‌ها مخصوصا شب، در بعضی مواق سخت و غیر ممکن میشد و اگر یه کار خیلی ضروری پیش میومد مجبور به انتظار می‌شدیم تا در زمان و تایم مناسب تو روز بتونیم از مبدا به مقصدمون سفر کنیم.

حالا با به وجود اومدن این اپلیکیشن‌ها ، شما تو هر ساعت از شبانه روز می‌تونید یه درخواست رو تو برنامه‌ای که در گوشی یا موبایلتون دارید ، منتشر کنید و فقط چند لحظه منتظر بمونید تا راننده‌ای درخواستتونو تایید کنه.

از ویژگی‌های دیگه‌ای که میشه تو اپلیکیشن‌های تاکسیرانی به اون اشاره کرد تغییر راننده ، افزایش قیمت برای تایید سریع‌تر راننده‌ها و … هست.

برنامه‌های دیگه‌ای هم تو زمینه حمل و نقل بین شهری وجود داره که شما با دانلود این برنامه‌ها میتونید مبدا و مقصدتون رو مشخص کنید.

ویژگی‌های این اپلیکیشن‌ها ، حمل مسافر و بار از یه شهر به شهر دیگه ، رزرو سریع ، انتقال مطمئن و … هست.

از اونجایی که این اپلیکیشن زیر نظر تاکسیرانی فعالیت داره شما می‌تونید با خیال راحت بهشون اعتماد کنید و از ویژگی بیمه شخص و بار بهره‌مند بشید.

اپلیکیشن‌های تاکسیرانی برای دنیا- تاکسی سفیران

معرفی سازمان‌ها و اپلیکیشن‌های تاکسیرانی در ایران

در کشور ما تو اپلیکیشن‌های تاکسیرانی علاوه بر ارگان تاکسیرانی چندین سازمان و نهاد تو زمینه‌ی حمل و نقل شهری و بین شهری فعالیت می‌کنن که با دادن خدمات و آپشن‌های مختلف سعی دارن ، مردم رو به استفاده از خدماتی که میدن ، ترغیب کنن.

تو این بازار رقابت خیلی تنگاتنگی وجود داره که این ارگان‌ها ، سعی می‌کنن با تخفیف‌هایی که برای هر سفر در نظر می‌گیرن ، مردم رو به سمت خودشون بکشن که این یه اشکال بزرگ به وجود میاره اونم نارضایتی خیلی از راننده‌ها به دلیل کم بودن هزینه‌های سفر هست که سازمان‌ها برای جذب مشتری ، بعضی وقت‌ها در حق راننده‌های خودشون تصمیمات بی رحمانه‌ای می‌گیرن.

از معروف‌ترین سازمان‌ها و اپلیکیشن‌های تاکسیرانی که میشه در داخل ایران نام برد ، Maxim ، Snapp ، جابه‌جا ، تاکسی سفیران و … هستند که هرکدوم تو زمینه‌ی کاری خودشون خیلی خوب عمل می‌کنن.

بعضی از این شرکت‌ها مثل تاکسی سفیران ، به صورت تخصصی تو زمینه‌ی حمل و نقل بین شهری فعالیت می‌کنن که سرویس بهتری رو می‌تونن تو این زمینه ، به مشتری‌هاشون بدن.

یکی از ویژگی‌های دیگه این ارگان‌ها ، اهدای سهمیه بنزین به راننده‌‌های خودشونه که البته ممکنه زیاد چشمگیر نباشه ولی در کل این ویژگی تو این نهاد‌ها وجود داره.

معرفی سازمان‌ها و اپلیکیشن‌های تاکسیرانی در خارج از ایران

اگر بخوایم خیلی منطقی قضاوت کنیم، شرکت‌های تاکسیرانی در کشورهای اروپایی و سایر ، چند قدم جلوتر در زمینه اپلیکیشن‌های تاکسیرانی نسبت به کشور ما به مسافرین خودشون خدمت رسانی می‌کنن.

این سازمان‌ها با در نظر گرفتن نیاز مردم تو مبحث حمل و نقل و جابه‌جایی ، تونستن علاوه بر جلب رضایت مسافرها تو کشورشون ، شعبه‌های خیلی زیادی تو کشوره‌های دیگه تاسیس کنن و با در نظر گرفتن نیاز مردم تو اون کشورها حرفی واسه گفتن تو دنیا باشن.

طراحی اپلیکیشن‌های تاکسیرانی به صورت حرفه‌ای هم تونسته کمک خیلی بزرگی به این ارگان‌ها بکنه.

اصولا وقتی محیط کاربری ساده و جذاب تو این اپلیکیشن‌ها استفاده بشه و مردم به راحتی بتونن کارشونو تو این برنامه‌ها راه بندازن، طبیعتا طرفدارهای زیادی به اون ارگان جذب میشه.

شرکت‌ها UBER ، LYFT ، Ola ، Gett و … ، شرکت‌هایی در زمینه بین المللی و درون کشوری هستند که بسیار موفق تو حوزه کاری خودشون عمل می‌کنن.

برای مثال UBER ، شرکتی هست که با دسته بندی ماشین‌های خودش به چهار دسته ، این زمینه رو به وجود آورده که هر شخص با هر درآمد مالی بتونه از ماشین‌های زیر تظر این نهاد استفاده کنه.

شرکت‌های خارجی به سیستم اینترنتی و اپلیکیشن‌های تاکسیرانی خودشون به شدت اهمیت میدن و همین امر باعث پیشرفت اونا تو سطح بین المللی میشه.

سخن آخر

با وجود دنیای مجازی ، در کشور ما باید تمرکز ویژه تری به توسعه کسب و کارها تو این فضا بشه.

همونطور که توضیح داده شد ، سازمان‌های حمل و نقل خارجی با تمرکز به فضای مجازی ، باعث به وجود اومدن میلیون‌ها شغل تو کشور‌های دیگه شدن و همین امر باعث درآمدزایی و ایجاد رونق میشه.

با برنامه ریزی دقیق و همچنین بها دادن بیشتر به شرکت‌های دانش بنیان ، میشه پیشرفت‌های زیادی چه تو زمینه به وجود آورن اپلیکیشن‌های تاکسیرانی که موضوع بحث ماست و چه تو هوشمند سازی کسب و کار در هر زمینه دیگه‌ای به دست آورد.

لازمه این پیشرفت جمع آوری نخبه‌ها از دانشگاه‌ها و اهمیت دادن به ایده‌های نو و خلاقانه است که امید داریم بیشتر از قبل به این موضوع اهمیت داده بشه و پیشرفت‌های زیادی رو در کشورمون شاهد باشیم.

تاکسی برای سفر بین شهری

تاکسی برای سفر بین شهری

در این مقاله درباره‌ی بهترین تاکسی برای سفر بین شهری و به نکات مهمی از جمله انتخاب تاکسی مناسب، برنامه‌ریزی سفر، هزینه‌ها، نکات ایمنی و

ادامه مطلب »

برای جابجایی حیوانات خانگی خود می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09104970417