تاکسی دربستی سفیران

پایانه مسافربری و سواری دربستی بیهقی

رزرو تاکسی دربستی و تاکسی بار

تاکسی فرسوده | شهری با هیولاهای آهنی

تاکسی فرسوده یکی از نکته‌های مهم و غیر قابل چشم پوشی تو سیستم حمل و نقل شهری و بین شهری هست که اگر به این مورد توجه ویژه‌ای نشه می‌تونه مشکلات زیادی رو برای سلامت شهروندان و همچنین ایجاد ترافیک به وجود بیاره که البته مشکلات این خودروها چیزی بیشتر از این حرفاست که حتما باید بهش پرداخته بشه.

متاسفانه در جمع آوری تاکسی‌های فرسوده تو کشور ما تلاش زیادی انجام نمیشه ، با اینکه سیستم‌های نظارتی و مدیریتی برنامه‌هایی رو برای جمع آوری این خودروهای از رده خارج در نظر می‌گیرن ولی این کار مدت‌هاست به کندترین شیوه‌ی ممکن جلو میره و اقدام محکمی در این راستا انجام نمیشه.

تو این مقاله می‌خوایم درباره مضرات و مشکلاتی که تاکسی‌ فرسوده برای هر شهر و شهروندای اون شهر میتونن به وجود بیارن صحبت کنیم و یک سری نکته رو درباره این ماشین‌ها به شما یادآوری کنیم.

سن ماشین‌ها و تاکسی‌های فرسوده و شرایط تعویض آن‌ها

تاکسی‌ فرسوده مثل تموم وسایل از رده خارج مصرفی تو هر جامعه باعث اشکال تو امور روزمره مردم میشه که باید هرچه سریع‌تر یه فکری برای خاتمه دادن به این موضوع در نظر گرفت.

در بعضی از شرایط دیده شده که سن خودروها حتی به سی سال هم رسیده که این که میشه اسم این ماشین‌ها رو زامبی‌های آهنی گذاشت که می‌تونن قاتل آرامش مردم باشن و خسارت‌های زیادی رو به وجود بیارن.

سن فرسودگی خودروها تو کشور ما شامل این آمار میشه که:

  • سن فرسودگی خودروهای سواری بین 18 تا 20 سال
  • سن فرسودگی خودروهای تاکسی 10 سال
  • سن فرسودگی مینی‌بوس 15 سال
  • سن فرسودگی اتوبوس بین 10 تا 15 سال
  • سن موتور سیکلت 10 سال

حالا که با عمر مفید ماشین‌ها تو کشورمون آشنا شدیم باید از شرایط تعویضشون هم به شما بگیم که اصولا در همه کشورها دلایلی مثل:

  • میزان آلایندگی وسیله نقلیه
  • پایین بودن سطح ایمنی و امنیت ماشین
  • و…

هست که ماشین رو تو لیست خودروهای اسقاطی قرار میده.

حدود وامی که به صاحب‌های خودرو اسقاطی تعلق می‌گیره مبلغی بین 50 تا 70 میلیون تومان هست که که بنا به مدل و نوع ماشین اسقاطی این وام به متقاضی تعلق می‌گیره.

تاکسی فرسوده در کشور ما و معایب آن‌ها

متاسفانه تاکسی فرسوده تو کشور ما نسبت به کشورهای پیشرفت‌تر ، آمار بالایی داره به صورتی که شما حتما تو خیابون می‌تونید این نوع خودروها رو روزی چند بار ببینید.

این ماشین‌های از رده خارج علاوه بر مشکلاتی که برای ماشین‌های دیگه به وجود میارن ، دلیل خیلی از خسارت‌های جانی و مالی برای شهروندان هستن.

اگر دقت کرده باشید به دلیل نبودن تسهیلات مناسب ، بسیاری از ماشین‌ها و تاکسی‌های مسافربری بسیار فرسوده و از رده خارج هستن که با یه نگاه سطحی میشه دلیل خیلی از تصادفات شهری ، بین شهری ، آلودگی هوا ، افزایش ترافیک و … رو در مرحله اول وجود تاکسی فرسوده تو شهر اسم برد و در مرحله دوم ماشین‌های سواری شخصی اسقاطی و در کل وجود بیش از اندازه اتومبیل‌های از رده خارج ، مقصر اصلی خیلی از مشکلات حمل و نقل شهری و بین شهری هستن.

باید گفت که در حال حاضر شرایطی برای تعویض ماشین‌های اسقاطی با ماشین‌های نو در نظر گرفته شده ولی با شرایط اقتصادی حاکم به جامعه برای خیلی از راننده‌ها امکان استفاده از این تسهیلات وجود نداره و ترجیح میدن که برای چند سال آینده هم که شده از همون ماشین اسقاطی برای درآمدشون استفاده کنن که با در نظر گرفتن سیاست‌های درست ، میشه همه افراد تو هر طبقه‌ای رو صاحب ماشین نو کرد تا تو شهری با آرامش بیشتری زندگی کنیم.

به دلیل حضور روزمره تاکسی‌ها تو خیابون ، وجود تاکسی فرسوده به دلیل امنیت کمی که داره باعث بالا رفتن تلفات و تصادفات شهری میشه و با جمع کردن این نوع خودرو‌ها کمتر شاهد چنین صحنه‌هایی باشیم.

تاکسی فرسوده - تاکسی سفیران

تاکسی فرسوده در خارج از کشور

تو کشورهای جهان اولی سیاست‌های بسیار سخت‌گیرانه‌ای برای جمع آوری تاکسی فرسوده و همچنین خودروهای اسقاطی اعمال می‌کنن که همین تصمیم‌ها باعث میشه کمتر شاهد تلفات جانی و خسارت‌های مالی تو این کشورها باشیم.

به دلیل تورم کمتر و اقتصاد بهتری این کشورها دارن ، مالک تاکسی‌های فرسوده و ماشین‌های از رده خارج خیلی راحت‌تر می‌تونن به فکر تعویض ماشین‌های خودشون باشن.

از سمتی دیگه تاکسی‌هایی که جایگزین تاکسی فرسوده میشن دارای کیفیت خیلی بالاتری نسبت به خودرو ها و تاکسی‌ها تو کشور ما هستن.

با وجود این ماشین‌های با کیفیت و همچنین مهندسی دقیق تو سیستم شهرسازی ، شاهد بعضی از قوانینی مثل نبود محدودیت سرعت تو بعضی از جاده‌ها ، ساخت جاده‌ها و خیابون‌های استاندارد ، نبود سرعت‌گیر تو خیابون‌ها و خیلی ویژگی‌های دیگه تو این زمینه هستیم که همین امر باعث میشه عمر خودروها بالاتر بره و میزان بازدهی این ماشین‌ها بیشتر باشه.

اگر به سیستم حمل و نقل تو کشورها پیشرفته نگاهی بندازیم ، به ندرت و شاید اصلا شاهد وجود تاکسی فرسوده تو ناوگان مسافربری این کشورها نباشیم که این خودش یه ویژگی و یه دلیل خیلی محکم تو سلامت مردم و کمتر شدن خسارت‌های درون و برون شهری هست.

یه نکته خیلی مهم در بحث تاکسی فرسوده وجود داره ، اونم اینه که تو کشورهای پیشرفته معمولا برای هر سبک از حمل و نقل ، یک تا دو نوع ماشین استفاده میشه که این خودش یه فکر و ایده بسیار حرفه‌ای و خلاقانه محسوب میشه که دلیلش می‌تونه این باشه وقتی از یک نوع ماشین ، مخصوص هر کدوم از خدمات حمل و نقل شهری یا بین شهری استفاده بشه عمر و کارایی اون خودرو مشخص شده است و طبق یه روند چند ساله خودروها تعویض میشن و دیگه شاهد هیچ تاکسی فرسوده تو حمل و نقل شهری نیستیم.

جایگزینی تاکسی فرسوده با سورن‌های دوگانه سوز

طی چند سال گذشته طرحی با این عنوان از سمت شرکت‌ خودرو سازی عنوان شد که بنظر طرح بشدت خوبی بود و راننده‌های تاکسی فرسوده استقبال خیلی خوبی از این طرح نوسازی کردن ولی به دلایلی این طرح متوقف شد.

این ایده به شکلی بود که تاکسی فرسوده رو با سورن دوگانه تعویض می‌کردن و هزینه این ماشین جدید رو بصورت اقساط با شرایط خوبی میشد پرداخت کرد که در حال حاظر این طرح متوقف شده ولی با حمایت دولت از این ایده ، میشه رنگ و جلوه تازه‌ای به سیستم و ناوگان حمل و نقل مسافربری کشور داد و بخش زیادی از مشکلات آلاینده‌های موجود در آسمان شهرهای بزرگ رو بهبود داد.

تاکسی‌های فرسوده شهری و بین شهری - تاکسی سفیران

در پایان

تاکسی فرسوده یکی از مشکلات دیرین کشور ما بوده و برای حل کردن مشکلی به بزرگی یک کشور بودجه بالا و حمایت قوی از سمت سازمان‌های مسئول می‌خواد.

برای مدیریت بحران در هر حد و اندازه‌ای ، تو شروع برطرف کردنش باید هزینه‌هایی پرداخت بشه که در آینده از به وجود اومدن مشکلات بزرگ‌تر و همچنین خسارت‌های بالا برای مردم جلوگیری بشه.

برای جابجایی حیوانات خانگی خود می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09104970417