تاکسی دربستی سفیران

پایانه مسافربری و سواری دربستی بیهقی

رزرو تاکسی دربستی و تاکسی بار

خرید تاکسی در ایران+شرایط آن

خرید تاکسی یکی از راه‌هایی هست که علاقمندان به شغل می‌تونن با قیمت پایین‌تر ، تاکسی مورد نظرشون رو انتخاب و با هزینه‌ی کمتری صاحب این ماشین‌های زرد بشن.

خیلی از افرادی که قصد تهیه تاکسی رو دارن به این صورت از این خودرو استفاده می‌کنن که ماشین رو ، امانت یا به صورت اجاره به فردی که توانایی خرید خودروی زرد نداره تحویل میدن و صاحب اصلی تاکسی از بیمه ماشین استفاده می‌کنه.

در کل بازار خرید تاکسی یکی از پر دلال‌ترین بازارهاییه که به نظر پول خوبی تو این بازار در حال گردشه و دلال‌ها سود قابل توجهی رو از این کار به دست میارن.

تو کشور ما ، به دلیل شرایط اقتصادی و همچنین کمبود کار ، خیلی از افراد برای گذران زندگی ، به سمت خرید تاکسی و کار با اون متمایل میشن که باید گفت نسبت به درآمد این شغل ، کار سختی محسوب میشه.

خرید تاکسی و سختی‌های آن

خرید تاکسی تقریبا کار سختی هست چون شما قبل از اینکه تاکسی رو خریداری کنید ، حتما باید مجوز کار تو این زمینه رو از سازمان تاکسیرانی کسب کنید که مراحل این بخش رو خدمتتون توضیح میدیم.

اصولا چون دلال‌ها دست پر قدرتی تو این بازار دارن ، خیلی سخت میشه که یه تاکسی رو بشه به قیمت مناسب پیدا کرد و تو بیشتر موارد ، در صورتی که خریدار تخصصی تو زمینه خرید ماشین نداشته باشه ، سرش کلاه میره و بعد از مدتی می‌فهمه که این ماشین همون چیزی که انتظارش رو داشته نبوده.

از مشکلای دیگه خرید و فروش تاکسی برای فروشنده ، شامل این میشه ، تموم تخلفاتی که خریدار در آینده ممکنه با تاکسی انجام بده روی پلاک فروشنده ثبت میشه و فروشنده باید بدونه که خودش مسئول اتفاقاتی هست که تو آینده ممکنه رخ بده.

شرایط خرید ، فروش و کار با تاکسی

شرایط خرید تاکسی مقداری سخت و زمان‌بر است و شما باید برای این کار ، اول مجوزهای لازم رو از سازمان تاکسیرانی دریافت کنید که بتونید اقدام به خرید تاکسی کنید.

شرط بعدی برای فروشنده است که بعد از فروش تاکسی برای جلوگیری از تخلفات احتمالی ، حق خرید تاکسی رو به مدت دوسال نداره ، این قانون برای جلوگیری از دلالی در نظر گرفته شده.

باید این رو به خاطر داشته باشیم که تردد با تاکسی فقط با پروانه هوشمند قابل انجامه و اگر تو مدتی که این پروانه باطل هست تردد انجام بشه ، راننده تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیره.

به وقت فروش تاکسی ، فروشنده وظیفه داره تا تموم جرائم و بدهی‌‌های خودش رو که مربوط به سازمان تاکسیرانی هست پرداخت کنه و رسید چاپی رو از سیستم سیما تاکسی که دارای مهر شرکت تاکسیرانی خصوصی هست رو دریافت کنه و به خریدار تحویل بده.

خرید تاکسی و شرایط آن - تاکسی سفیران

مجوزهای لازم برای راننده تاکسی

وقتی قصد خرید تاکسی رو داریم باید بدونیم ، این سازمان فیلترهای مخصوصی داره که هر راننده‌ای برای وارد شدن به این محیط کاری باید این فیلترها رو بگذرونه تا بتونه به عنوان یه راننده تاکسی شروع به کار کنه.

قبل از خرید تاکسی باید برای دریافت مجوز تاکسیرانی این مراحل رو بگذرونیم:

 • سن راننده باید حداقل 23 و حداکثر 50 باشه:

این قانون ایراداتی رو از سمت منتقدها به خودش داره که بنظر درست و منطقی به نظر میاد ولی ما قصد نداریم که به ایرادهای این شرایط بپردازیم.

نکته‌ای اینجا باید گفت اینه که راننده‌های بالای 50 سال با داشتن حداقل پنج سال سابقه بیمه می‌تونن معاف از این شرط برای استخدام باشن.

 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم:

شما برای استخدام تو این سازمان باید حداقل مدرک تحصیلی دیپلم رو داشته باشید ، که علاوه بر تاکسی بین شهری ، بتونید تو حوزه‌ی تاکسی راه آهن و فرودگاه هم مشغول به مسافربری بشید.

 • داشتن کارت پایان خدمت:

قبل از خرید تاکسی باید این رو بدونیم که برای مشغول شدن تو هر شغل دولتی ، کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت لازمه که سازمان تاکسیرانی هم جزو این دسته محسوب میشه.

 • داشتن گواهینامه رانندگی:

البته که خیلی منطقیه تمام راننده‌ها باید گواهینامه رانندگی رو داشته باشن ولی باید بدونید که حداقل یکسال باید از تاریخ دریافت گواهینامتون گذشته باشه که بتونید برای خرید تاکسی و همچنین دریافت مجوز برای کار تو سازمان تاکسیرانی اقدام کنید.

 • داشتن سند ازدواج:

یکی از بحث برانگیزترین شرایط و مشکلاتی که ورود به تاکسیرانی رو سخت می‌کنه و اکثر متقاضی‌ها از خرید تاکسی منصرف می‌کنه داشتن سند ازدواجه.

البته که این کار برای بالا بردن امنیت مسافرها به وجود اومده ولی تو شرایط امروزی ، شغل تاکسیرانی فقط می‌تونه یه کمک خرج برای خانواده‌ها باشه ، ولی در کل این شرط وجود داره و باید از قانون پیروی کرد.

 • تابعیت جمهوری اسلامی:

برای خرید تاکسی و شروع به کار ، باید تابعیت جمهوری اسلامی رو داشته باشید و به اتباع کشورهای دیگه این شغل تعلق نمی‌گیره.

 • نداشتن سوءپیشینه:

فراهم کردن تاکسی این شرایط رو داره که نباید سوء پیشینه‌ای داشته باشید و با داشتن مدرک عدم سوء پیشینه ، به سازمان این اطمینان رو بدید که تو آینده از سمت شما برای مسافر‌ها مشکلی به وجود نمیاد.

 • عدم داشتن فساد اخلاقی در آینده:

با تعهد به اینکه در آینده هیچگونه فساد اخلاقی از سمت شما شکل نمی‌گیره می‌تونید به راحتی این مرحله رو رد کنید.

 • ارائه گواهی سلامت بدنی و نداشتن اعتیاد:

سازمان تاکسیرانی تو این بخش با معرفی پزشک‌های مورد تایید ،  شما رو ملزم می‌کنه که برای دادن تست سلامت بدنی و همینطور نداشتن اعتیاد به این پزشک‌ها مراجعه کنید و بعد از دریافت گواهی سلامت ، اون رو به تاکسیرانی تحویل بدید.

 • محروم نبودن از حقوق اجتماعی:

این مورد برای افرادی هست که به هر دلیلی از سمت نهادهای نظارتی ، از داشتن حقوق اجتماعی محروم میشن که اگر این شرایط رو داشته باشید متاسفانه نمی‌تونید وارد این سازمان بشید.

 • نداشتن شغل دوم:

قبل از خرید تاکسی باید این نکته رو بدونید که مشغول شدن به این کار مشروط به نداشتن شغل دوم هست ، با اینکه باز هم برای این مورد انتقادهای زیادی بهش وارد میشه و در کل به سختی میشه با این کار یک زندگی رو اداره کرد ولی شما به وقت خرید تاکسی و اشتغال نباید جز این حرفه ، تو ارگان دیگه‌ای مشغول به کار باشید.

خرید تاکسی و سختی‌های آن - تاکسی سفیران

در خرید تاکسی دقت کنیم

اگر قصد تهیه تاکسی رو به صورت کارکرده دارید باید این نکته رو بدونید که شرایط خرید تاکسی کمی متفاوت با خودروهای معمولی است و قبل از خرید ، حتما تمامیه مدارکی که تو مقاله گفته شد رو از خریدار دریافت کنید و از سلامت خودرو اطمینان کامل رو داشته باشید که بعدا دچار پشیمونی نشید.

در آخر

تو این مقاله سعی کردیم نکته‌هایی که برای خرید تاکسی ، فروش و گرفتن مجوز از تاکسیرانی رو برای شما توضیح بدیم.

اصولا این مراحل یکم سخت و زمان‌بر هستن و نیاز به تایم زیادی دارن تا شما بتونید به عضو این سازمان بشید و توصیه ما به شما اینه که قبل از ورود به این شغل حتما از تصمیم خودتون مطمئن باشید.

تاکسی برای سفر بین شهری

تاکسی برای سفر بین شهری

در این مقاله درباره‌ی بهترین تاکسی برای سفر بین شهری و به نکات مهمی از جمله انتخاب تاکسی مناسب، برنامه‌ریزی سفر، هزینه‌ها، نکات ایمنی و

ادامه مطلب »

برای جابجایی حیوانات خانگی خود می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09104970417