تاکسی دربستی سفیران

پایانه مسافربری و سواری دربستی بیهقی

رزرو تاکسی دربستی و تاکسی بار

درآمد تاکسی در ایران + جزئیات

درآمد تاکسی ، موضوعیه که تو این چند ساله یکی از مسائل بحث برانگیز بین مردم و تاکسی داران هست.

تو این بحث از یه طرف مردم به افزایش کرایه‌های تاکسی معترض هستن و از سمت دیگه راننده‌های تاکسی به کم بودن کرایه‌ها اعتراض دارن.

با بالا رفتن تورم و همچنین افزایش هر ساله حقوق کارمندها ، بالا رفتن قیمت سوخت ، مواد غذایی و سایر مخارج و هزینه‌ها برای مردم ، باید این رو بپذیریم در حال حاضر ، نرخ کرایه‌ها تو حوزه جابه‌جایی مسافر ، کمتر از حد رفع نیاز کسایی هست که به این شغل زندگی خودشونو اداره می‌کنن.

مسئولیت تعیین درآمد تاکسی تو هر شهر از کشور به عهده سازمان تاکسیرانی و همچنین فرمانداری هست که طی جلسه‌ای که برگزار میشه ، نرخ کرایه برای هر مسیر تاکسی برای راننده‌ها و مردم ابلاغ میشه و شما می‌تونید با دیدن تخلف از تاکسی‌ها تو این مورد اون رو به سازمان نظارتی تاکسیرانی گزارش کنید.

درآمد تاکسی تو کشور ما

درآمد تاکسی تو کشور ما اصولا به نوع شهر و میزان کوچیک یا بزرگ بودن اون و همچنین تعداد شهروندایی که اونجا زندگی می‌کنن بستگی داره.

به طور مثال شهری مثل تهران که شرکت‌های زیادی توش فعالیت می‌کنن و میزان رفت و آمد تو این شهر نسبت به شهرهای دیگه بالاتره ، پس مشخصا درآمد تاکسیرانی تو این شهر تقریبا راضی کننده از شهرهای دیگس و خیلی از افرادی که تو شهرستان زندگی می‌کنن ، تصمیم می‌گیرن در تهران به شغل تاکسیرانی مشغول بشن.

درآمد تاکسی تو شهرستان‌ها البته به شکلی دیگس که به سختی میشه حتی یه زندگی یک نفره رو باهاش اداره کرد و از این نظر این کار فقط می‌تونه به عنوان شغل دوم در نظر گرفته بشه که تقریبا به درآمدی که ازش به دست میاد بشه هزینه خورد و خوراک روزانه رو به دست آورد.

مقایسه درآمد تاکسی خطی و سایر تاکسی‌ها

درآمد تاکسی خطی تو بعضی شرایط می‌تونه بیشتر از سایر تاکسی‌ها باشه ، فلسفه تاکسی خطی از اون جایی به وجود اومد که در زمان قدیم ، وسیله‌‎هایی مثل درکشه که نمی‌تونستن بعضی راه‌ها رو تو شرایط جوی مختلف برن ، تاکسی‌ها این کار رو می‌کردن و همین باعث شد تاکسی‌ها از اول این مسیرها مسافرها رو سوار کنن و به مقصد مورد نظر ببرن.

تاکسی خطی اصولا تو مسیرهایی وجود دارن که رفت و آمد بیشتری تو این منطقه‌ها صورت می‌گیره و مردم برای اینکه وقت کمتری ازشون برای پیدا کردن تاکسی تلف بشه ، از تاکسی خطی استفاده می‌کنن.

البته همیشه درآمد تاکسی‌ های خطی بیشتر از سایر تاکسی‌ها نیست و این روند بسته به شرایط و مسیرهای مختلف داره .

از مزیت‌های دیگه این تاکسی‌ها ، اینه که آسیب کمتری به ماشینشون وارد میشه و مصرف سوخت کمتری هم دارن.

درآمد تاکسی - تاکسی سفیران

درآمد تاکسی‌های شهری و بین شهری

نرخ درآمد تاکسی که تو زمینه‌های متفاوت کار می‌کنن با دیگری متفاوته.

به طور مثال ماشین‌های بین شهری تقریبا نرخی بین 2000 تا 2500 تومان برای هر کیلومتر محاسبه می‌کنن که نرخ منصفانه‌ای هست و اگر باری رو هم داشته  باشید ، هزینه مصوب شده‌ای برای وزن هر بار از شما دریافت می‌کنن

ولی تعیین نرخ برای تاکسی‌های شهری ، هموطور که گفته شد زیر نظر تاکسیرانی و فرمانداری اون شهر مشخص میشه و بسته به تعداد شهروندای اون شهر و مساحتش ، این هزینه برای هر جا متفاوت هست

درآمد تاکسی برای شهرهای کوچیک ،  اگر راننده به طور متمرکز کار کنه تا روزی 200 یا 300 هزار تومان برآورد میشه و برای شهرهای بزرگی مثل تهران ، میانگین درآمد تاکسیرانی ، چیزی حدود 700 تا 900 هزار تومان هست که اگر هزینه بنزین و خرابی ماشین رو از اون کم کنیم چیز خاصی از این درآمد باقی نمی‌مونه.

ترافیک و درآمد تاکسی‌ها

اصولا در شهرهایی با ترافیک بالا ، به دلیل حجم زیاد ماشین‌ها تو خیابون ، شاید هزینه‌ تاکسی‌ها ، مقداری بیشتر از شهرهای دیگه باشه ولی اگه دقیق‌تر به این موضوع نگاه کنیم و ترافیک رو در نظر بگیریم‌ ، تو شهرهایی که میزان ماشین‌های موجود تو خیابون کمتره اصولا سرعت حمل و نقل بیشتره و تعداد بیشتری از مسافرها رو میشه با تاکسی به مقصد رسوند و همین باعث میشه تو شهر‌هایی با مساحت متوسط ، یعنی نه کوچیک نه خیلی بزرگ ، به اندازه شهر پهناوری مثل تهران درآمد کسب کرد.

درآمد تاکسی اینترنتی

با پیشرفت تکنولوژی و به وجود اومدن تاکسی اینترنتی ، روش جدید و آسون‌تری برای جابه‌جایی به وجود اومد که استقبال گسترده‌ای از این شیوه شد.

امروزه درآمد تاکسی‌ اینترنتی تقریبا با درآمد تاکسی معمولی برابره و گاهی هم این روش جدید ، میزان سود بیشتری داره.

این آمار از درآمدی که راننده‌های این تاکسی‌ها بیان کردن به شما داده میشه.

تو شهری مثل تهران ، هزینه سفرهای طولانی که بین 45 تا 60 دقیقه زمان میبرن ، چیزی حدود 60 تا 100 هزار تومانه و شهرهای بزرگ دیگه‌ای مثل شیراز ، مشهد ، اصفهان برای همین مسافت‌ها مبلغی بین 30 تا 50 هزار تومان از مسافرها دریافت میشه.

به دلیل کمتر بودن ترافیک تو شهرهای بزرگ به غیر از تهران ، میزان درآمد تاکسی و همچنین میزان درآمد تاکسی‌ اینترنتی تو یک ساعت به طور میانگین به میزان همون مبلغ در تایم یک ساعت ، تو شهری مثل پایتخته و فرق زیادی با هم ندارن.

درآمد ماهیانه تاکسی اینترنتی

طبق اعلام شرکت‌های توسعه دهنده تاکسی‌های اینترنتی ، میانگین درآمد تاکسی در این شرکت‌ها مبلغی حدود 10 میلیون تومان است و البته این به شرطیه که راننده تو روز ، چندین ساعت یا تو بعضی موارد یک روز کامل رو کار کنه تا به این حجم از درآمد تو ماه برسه

و در مقایسه با کارهای کارمندی که حقوقی معین شده دارن ، کار تو این نوع تاکسی‌ها درآمد بیشتری داره.

درآمد تاکسی در تهران - تاکسی سفیران

درآمد از تاکسی به شرط داشتن خودرویی به صرفه

تو درآمد تاکسی هیچوقت نباید این نکته رو فراموش کنیم که مبلغ دریافتی تو حوزه اینترنتی و حتی غیر اینترنتی ، نیاز به تهیه یه اتومبیل کم مصرف و سالم داره ، به طور میانگین برای تهیه یه ماشین دست دوم خوب ، مبلغ 100 تا 120 میلیون تومان و برای یه خودروی صفر ، مبلغ بالای 200 میلیون لازمه که شما بتونید با کمترین هزینه برای استهلاک و همچنین مصرف سوخت ، سود بیشتری از این شغل به دست بیارید.

شرایط ویژه در تاکسی و تاکسی اینترنتی

وقتی بدونید تو این کار خود شما رئیس خودتون هستید و تایم کاری مشخصی ندارید ، می‌تونید برای شرایطی که ممکنه هر لحظه برای شما به وجود بیاد برنامه ریزی دقیق‌تری داشته باشید که همین امر ، کار تو این زمینه رو نسبت به کارهای دولتی و خصوصی چشمگیرتر می‌کنه.

به وقت اتفاقات جوی ناپایدار مثل برف و بارون ، حالت روحی نامناسب برای انجام کار و … شما این اختیار رو دارید که تو ساعت بهتری به کار خودتون بپردازید ، در حالی که شغل‌های کارمندی این ویژگی رو ندارن و وضعیت تو این مورد یکم سخت میشه.

نکته دیگه‌ای که باید به شما عرض کنیم اینه که برخلاف تاکسی‌هایی که مستقیم زیر نظر تاکسیرانی کار می‌کنن ، مشغول به کار شدن تو تاکسی‌های اینترنتی شامل بیمه نمیشه و تنها راه اینه که خودتون با مبلغ حاصل از درآمد تاکسی اینترنتی خودتون رو بیمه کنید.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم مقداری از مزایا و همچنین نحوه‌ و نوع درآمد تاکسی و تاکسی‌های اینترنتی رو به شما توضیح بدیم که با این تفاسیر میشه نمره خوبی رو به مشغول شدن تو این زمینه داد.

البته کار با تاکسی در شهرهای بزرگ و متوسط خیلی به صرف‌تر ، از نظر درآمدی هستند ولی در کل با توجه به شرایطی که این کار نسبت به شغل‌های کارمندی داره این تصمیم با شماست که دوست داشته باشید تو این زمینه فعالیت کنید یا خیر.

تاکسی برای سفر بین شهری

تاکسی برای سفر بین شهری

در این مقاله درباره‌ی بهترین تاکسی برای سفر بین شهری و به نکات مهمی از جمله انتخاب تاکسی مناسب، برنامه‌ریزی سفر، هزینه‌ها، نکات ایمنی و

ادامه مطلب »

برای جابجایی حیوانات خانگی خود می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09104970417