تاکسی دربستی سفیران

پایانه مسافربری و سواری دربستی بیهقی

رزرو تاکسی دربستی و تاکسی بار

تاکسی فرودگاهی – همه چیز درباره آن

تاکسی فرودگاهی خدماتی را به شما ارائه میده که بعد از داشتن یه سفر طولانی و خسته کننده دیگه نگران این نباشید که چجوری و با چه وسیله‌ای ، از فرودگاه به خونه برسید.

با پیشرفت سیستم شهری و همچنین افزایش تعداد فرودگاه‌ها در شهرهای مختلف ، تاکسیرانی به این فکر افتاد که تاکسی‌هایی رو توفرودگاه‌ها در اختیار مردم قرار بده که شهروندان بدون دغدغه ، به مقصد خودشون برسن و دیگه برای رزرو تاکسی معطل نمونن.

تو اکثر کشورها و فرودگاه‌ها ، نوع ماشین‌هایی که برای تاکسی فرودگاهی استفاده میشه ، معمولا مدلی بالاتر از تاکسی‌های شهری و بین شهری هست.

شاید دلیلی که برای این کار هست در ابتدا مسافت زیادیه که این ماشین‌ها قراره برای هر سرویس از فرودگاه تا مقصد مسافر طی کنن و دلیل دوم توریست‌هایی هست که از کشورهای دیگه به ایران میان و مقداری این موضوع رنگ و بوی تشریفاتی به خودش می‌گیره که به نظر کار خوبی هست.

تاکسی فرودگاهی و نیاز مردم

اساسا هر کاری که به صورت نو و جدید به وجود میاد ، اگر مردم نتیجه بگیرن که این کار تو وقت و زمانشون صرفه جویی می‌کنه و می‌تونه به سرعت کارشون رو راه بندازه و همچنین وسیله‌ای که راحتی رو برای شهروندان به وجود بیاره ، همیشه از سمت جامعه پذیرفته میشه و اسقبال خوبی ازش به عمل میاد.

تاکسی فرودگاهی هم جزو همین دسته هست.

با گسترش فرودگاه‌ها و زیاد شدن حجم مسافرهایی که با هواپیما جابه‌جا می‌شدن ، مسئولین این حوزه به فکر در اختیار گذاشتن ماشین‌های برای مسافرها افتادن که به سرعت اونا رو به مقصدشون برسونه و علاوه بر انجام سریع حمل و نقل ، موجب خلوت‌تر شدن فرودگاه هم بشه.

نرخ تاکسی فرودگاهی

به گفته یکی از نماینده‌های تاکسی فرودگاهی در فردوگاه امام ، نرخ کرایه این ماشین‌ها تا چند مدت پیش نرخی کارشناسی نشده بود و تقریبا یرای راننده‌ها صرف نمی‌کرد و حالا با افزایش کرایه‌های تاکسی ، مبلغ دریافتی راننده‌ها منطقی‌تر شده و تاکسیدارها راضی‌تر از قبل شدن.

اگر بخوایم هزینه‌های یک تاکسی بین شهری رو حساب کنیم ، که اصولا تاکسی‌های فرودگاهی رو باید تو این دسته قرار بدیم ، هزینه قطعات یدکی و روغن ماشین ، مخصوصا ماشین‌هایی که مدل بالاتری نسبت به سایر تاکسی‌ها دارند ، چند برابر شده و با افزایش تقریبا 20 درصدی نرخ کرایه‌های تاکسی فرودگاهی هنوز هم دخل و خرج این راننده‌ها به هم نمی‌خوره و مشکلاتی رو واسشون به وجود آورده.

سهمیه بنزین

سهمیه بنزین تاکسی فرودگاهی 400 لیتر در ماه تعیین شده که به گفته راننده‌ها این سهمیه فقط به اندازه یک هفته پاسخگوی جابه‌جایی این تاکسی‌ها است و مابقی ماه رو به صورت بنزین آزاد می‌گذرونن.

با گفتگو در این زمینه با سازمان‌های مسئول قرار شد که تاکسی‌ها در ماه مسافت 5 هزار کیلومتری رو طی کنن که سهمیه بنزین بیشتری براشون در نظر گرفته بشه.

تاکسی فرودگاهی

کمبود سرویس برای تاکسی فرودگاهی

یکی دیگه از مشکلات موجود برای این تاکسی‌ها کمبود سرویس و مسافر هست به طوری که در حال حاضر هر تاکسی ، روزی یک مسافر رو به مقصد می‌رسونه ، با افزایش سرسام آور هزینه قطعات یدکی و قیمت بنزین آزاد و همچنین کمبود بنزین سهمیه‌ای برای این راننده‌ها خیلی از راننده‌های تاکسی به وضعیت حال حاضر اعتراض دارن.

از عواملی که سبب کم شدن مسافر ، برای تاکسی‌های فرودگاه میشه ، وجود ماشین‌های شخصی هست که مسافرها رو به قیمت پایین‌تری به مقصد می‌رسونن و اگر منطقی نگاه کنیم ، حتما باید از سمت تاکسیرانی تصمیمی برای این ماشین‌ها گرفته بشه که حداقل یکی از مشکل‌های حال حاضر راننده‌ها کم بشه.

با وجود تاکسی‌ فرودگاهی مدل بالا و خارجی ، هزینه نگهداری و تعمیر از این ماشین‌ها تو شرایط موجود به شدت سخت و تو بعضی موارد غیر ممکنه و خیلی از راننده‌ها مجبور به فروش ماشین و حتی تغییر شغل میشن که به نظر باید هرچی زودتر ، تصمیمی برای سامان دادن به این وضعیت اتخاذ بشه.

بیماری کرونا و تاکسی فرودگاهی

با شیوع بیماری کرونا و کمتر شدن بسیاری از پروازها و مسافرها ، خیلی از کسب و کارها دچار ورشکستگی شدن و بسیاری از کارهایی که تو فضای جامعه به مردم خدمت رسانی می‌کردن ، صاحب این کسب و کارها یا تغییر شغل دادن یا با کم شدن شدید مشتری ، به فکر تغییر شغل خودشون بودن.

راننده‌های تاکسی فرودگاهی هم جزو کسایی بودن که بیشترین ضرر این بیماری نسیب اون‌ها شد.

طبق آمار منتشر شده و گفته‌های یکی از راننده‌های فرودگاه امام ، تا قبل از شیوع این بیماری ، تعداد راننده‌های فرودگاه حدود 1700 نفر بود با کم رونق شدن این بازار کاری تعداد این ماشین‌ها به 1100 کاهش پیدا کرد که با ادامه این شرایط ، شاهد کاهش بیشتر این تاکسی‌ها خواهیم بود.

اینترنتی کردن نوبت دهی به تاکسی‌ها

با اینترنتی و آنلاین کردن هر کاری ، سرعتی بی نظیر به انجام اون کار میدیم و می‌تونیم با نظم بیشتری خدمات رو ارائه کنیم.

تو سیستم تاکسی فرودگاهی هم ساخت سیستم نوبت دهی آنلاین به راننده‌ها برای رعایت نوبت یا ایجاد اپلیکیشن برای این کار ، سرعت رو تو خدمت رسانی به مردم بیشتر می‌کنه ولی متاسفانه با گرفتن مبلغی از راننده‌ها برای راه اندازی این سیستم هنوز هم قدم مثبتی تو این راستا صورت نگرفته که امیدواریم با پیگیری بیشتر این مشکل هم حل بشه.

تاکسی فرودگاهی تهران

توضیحی بیشتر درباره تاکسی فرودگاهی

همونطور که تو مسائل بالا گفته شد ، خیلی از شرایط داره برخلاف میل راننده‌های فرودگاهی پیش میره و این بسیار ناراحت کننده هست که علاوه بر سختی کاری که این راننده‌ها دارن و خستگی راه‌های طولانی ، این مشکلات هم واسشون وجود داشته باشه.

اصولا هر شغلی مخصوصا شغل‌های خدماتی ، برای آسون‌تر کردن کارهای شهروندان به وجود میاد ، کمکی که مسافرها می‌تونن به این راننده‌ها بکنن اینه که  برای جابه‌جایی از فرودگاه تا مقصد مورد نظرشون ، حتما از این نوع تاکسی‌ها استفاده کنن و تا جایی که واسشون امکان داره از به خدمت گرفتن خودروهای شخصی خودداری کنن.

نماینده‌های این نوع تاکسی‌ها هم باید خیلی بیشتر از قبل نسبت به تحقق حق این راننده‌ها ، تو زمینه سهمیه بنزین بیشتر و مشکلاتی که تو این حوزه کاری وجود داره تلاش کنن تا هرچی زودتر این مشکلات حل بشه و راننده‌ها با خیال راحت‌تری به کار خودشون برسن و تمرکز بیشتری رو برای انجام کارشون در نظر بگیرن.

کلام آخر

با خوندن مقاله بالا درباره تاکسی فرودگاهی نسبت به سبک کاری تو این زمینه بیشتر آشنا شدین و فهمیدین که چه مشکلاتی تو این عرصه وجود داره که با پیگیری‌های بیشتر این مشکلات قابل حل هست.

هر شغل ، سختی‌های خاص خودشو داره و هیچ کاری تا وقتی که به اون ورود نکردیم ، جزییات خودشو به طور کامل نشون نمیده پس با درک افرادی که شغل‌های مختلفی ، مخصوصا شغل‌های خدماتی دارن می‌تونیم اون‌ها رو بیشتر از قبل ، دلگرم به کاری که انجام میدن کنیم.

از سمت دیگه مسئولینی که تو این حوزه خدماتی یا هر حوزه دیگه ، مسئولیتی رو به عهده دارن با تلاش بیشتر می‌تونن اوضاع رو مدیریت کنن تا کمتر شاهد مشکلات مختلف تو هر زمینه شغلی باشیم.

رزرو تاکسی برای مهران

مهران، یکی از مهم‌ترین شهرهای استان ایلام در غرب ایران، به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود و نزدیکی به مرز عراق، به‌ویژه در ایام اربعین،

ادامه مطلب »

رزرو تاکسی برای اربعین

رزرو تاکسی برای اربعین: راهنمای جامع برای مسافران اربعین حسینی یکی از بزرگترین رویدادهای مذهبی جهان است که هر ساله میلیون‌ها زائر از سرتاسر جهان

ادامه مطلب »

تاکسی بین شهری قم

در این مقاله یک نگاه جامع به تاکسی بین شهری قم و مزایای رزرو تاکسی خواهیم داشت. تاکسی‌های بین‌شهری قم یکی از مهم‌ترین وسایل حمل‌ونقل

ادامه مطلب »

برای جابجایی حیوانات خانگی خود می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09104970417