تاکسی دربستی سفیران

پایانه مسافربری و سواری دربستی بیهقی

رزرو تاکسی دربستی و تاکسی بار

تاثیرات کرونا بر تاکسیرانی | شغل‌های به وجود آمده

تاثیرات کرونا بر تاکسیرانی مطلبیه که خیلی از راننده‌های تاکسی رو درگیر خودش کرده بود و همچنان این شرایط کم و بیش تو این عرصه کاری حاکمه و باعث ضرر خیلی زیادی برای راننده‌ها و صاحبان تاکسی هست.

با شیوع این بیماری ، و مخصوصا در اوایل همه گیری این مریضی ، به دلیل ترس زیاد مردم و وجود قوانین سختی که حکومت‌ها برای کمتر شدن افراد مبتلا در نظر می‌گرفتن ، عملا حمل و نقل شهری و بین شهری فلج شد و کسایی که از این راه درآمد داشتن به فکر شغل جدیدی برای خودشون بودن.

به مدت چندین ماه آمار مسافرها و حمل و نقل با تاکسی ، هواپیما ، قطار و … روند به شدت نزولی رو به خودش دید که این یه کابوس وحشتناک هم برای سازمان‌های مسافربری بود و هم برای کسایی که زیر نظر این این ارگان‌ها مشغول به کار بودن.

تاثیرات کرونا بر تاکسیرانی رو میشه اولین شوک وحشتناک تو این عرصه دونست که اثرات این بیماری به حدی مرگبار بود که هنوز هم با گذشت چندین سال از این ماجرا ، باز هم شرایط به به روال گذشته برنگشته و تعدادی از شهروندان سعی می‌کنن به شکل‌های دیگه‌ای به مقصد خودشون برسن.

تاثیرات کرونا بر تاکسیرانی و حساسیت مردم

اگر شما هم به صورت روزانه برای جابه‌جایی به تاکسی‌ها نیاز دارید ، حتما با این صحنه مواجه شدید که خیلی از مردم جامعه به وقت استفاده از تاکسی به حدی پروتکل‌های بهداشتی رو با وسواس زیادی رعایت می‌کردن که تو بعضی مواقع باعث بروز بیماری‌های دیگه تو زمینه‌های روحی و روانی میشد.

اگر حتی به تازگی هم از تاکسی‌ها استفاده کرده باشید نحوه ایزوله کردن راننده‌ها برای در تماس نبودن با مسافرها رو دیدید، به طور مثال خیلی از تاکسی‌ها با یک روکش پلاستیکی حصار و مرزی رو بین خودشون و مسافرها به وجود آوردن که کمتر در معرض ابتلا به کرونا قرار بگیرن.

در کل این بیماری یه تغییر بزرگ تو سیستم حمل و نقل به وجود آورد که باید به این مورد اشاره کرد شاید هیچوقت بعضی از خدمات شهروندی به شکلی در گذشته از اونا استفاده می‌کردیم برنگرده و این یه مقدار می‌تونه تلخ باشه.

تاثیرات کرونا بر تاکسیرانی در دنیا
تاثیرات کرونا بر تاکسیرانی

تاثیرات کرونا بر تاکسیرانی و افت درآمد در این زمینه

همونطور که تو مطالب بالا برای شما توضیح دادیم ، کرونا باعث به وجود اومدن یه ترس تو یک بازه زمانی شد و همین ترس اقتصاد بسیاری از کشورها رو از بین برد و خیلی از کشورهای دیگه رو تا مرز ورشکستگی کشوند.

وقتی یک بیماری با شیوع بالا در دنیا وجود داشته باشه ، خب مشخصا مردم سعی می‌کنن تا جایی که امکان داره خودشون رو قرنطینه کنن و به شدت در مقابل استفاده از تاکسی‌ها گارد بگیرن.

همین امر باعث شد سهام تاکسیرانی تو خیلی از کشورها نابود بشه و علاوه بر اینکه خیلی از راننده‌های تاکسی مجبور به تغییر شغل شدن ، بعضی‌ها هم تصمیم به مقاومت برای چرخوندن چرخ زندگیشون کردن که متاسفانه شاهد مرگ و میر بالایی از راننده‌های تاکسی بودیم.

البته راننده‌ها هم دست روی دست نزاشتن و برای جلب توجه مردم استفاده از دستکش و ماسک رو شرط لازم برای خدمت رسوندن به مسافرها در نظر گرفتن و از جابه‌جایی افرادی که ماسک نداشتن خودداری می‌کردن.

تاثیرات کرونا بر تاکسیرانی و مرگ رانندگان تاکسی

یکی از نتایج و تاثیرات کرونا بر تاکسیرانی ، درصد مرگ و میر بالا در بین راننده‌های تاکسی بود و هست.

باید این رو در نظر داشته باشیم که رانندگان به هر مقدار هم که شده ، نکات بهداشتی رو رعایت کنن باز تو خطر ابتلا به این بیماری هستن و ممکنه این مریضی رو با هر درصد خطری به خودشون جذب کنن.

از اونجایی که راننده‌های تاکسی همگی متاهل و صاحب زن و فرزند هستند ، همین امر باعث گسترش بالاتر این بیماری تو سطح شهر و کشور میشد ، البته باید این نکته رو در نظر بگیریم که تو این شرایط سخت ، خیلی از مردم به این نتیجه رسیدن که اگر به وسیله کرونا بمیرن خیلی بهتر از اینه که خانوادشون احساس کمبود کنن.

با افزایش این طرز فکر ، مخصوصا بین اقشار ضعیف و متوسط جامعه ، درصد مرگ بین این قشر از مردم بالا رفت و طبق آمار هرماه فقط 50 راننده تاکسی در شهر تهران فوت می‌کردن که این خود رقم به شدت ترسناک و ناراحت کننده‌ای برای همه ماست.

تاکسی آنلاین در دوره کرونا

یکی از تاثیرات کرونا بر تاکسیرانی ، افزایش درخواست تاکسی‌های آنلاین از سمت مردم بود.

به دلیل اجتماع بالای دو نفر در تاکسی‌های خطی شهروندان تصمیم گرفتن برای جلوگیری از همسفر شدن با افراد غریبه و امنیت بیشتر نسب به این بیماری از این نوع تاکسی‌ها استفاده کنن که خطر ابتلا به  کرونا رو تا حدی برای خودشون کاهش بدن.

همین دلیل باعث شد راننده‌های تاکسی شهری و بین شهری بیشتر از قبل به دنیای مجازی وارد بشن و خدمات خودشونو از طریق فضای مجازی به مردم ارائه بدن و تبلیغاتی رو تو این راستا در اختیار مردم قرار دادن تا اعتماد مردم رو به میزان بالایی تو مبحث رعایت نکات بهداشتی تو استفاده از مسائل حمل و نقلی به دست بیارن.

اگر هم دقت کرده باشید ، تعداد تاکسی‌ها شهری و بین شهری به صورت دیداری برای رزرو خیلی کمتر شدن و شما رو مجبور می‌کرد که حتما برای حمل و نقل و مسافرتتون به صورت مجازی و با استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها کارتون راه بندازید.

شاید این تنها نکته مثبت از فراگیری ویروس کرونا تو جوامع مختلف بود.

با فراگیری بیماری کرونا ، شرکت‌های تاکسی آنلاین به این فکر افتادن تا با گسترش فعالیتشون بتونن از این فرصت استفاده کنن که هم درآمد بیشتری رو برای خودشون به دست بیارن و هم تو این موقعیت خطرناک بتونن با درصد خطر کمتری باعث به وجود آوردن شغل بشن.

یکی از خدماتی که به شدت مورد استقبال شهروندان قرار گرفت و بیش از پیش مردم به استفاده از اون روی آوردن خرید مواد غذایی به وسیله تاکسی اینترنتی بود.

به این صورت که شما در مرحله اول با خرید مواد غذایی مورد نظرتون از فروشگاه‌های مشخص شده و تسویه حساب هزینه ، وظیفه رسوندن این مواد غذایی رو به عهده راننده‌ها قرار می‌دادین و اون‌ها مواد غذایی خریداری شده رو به درب خونه شما می‌رسوندن.

تاثیرات کرونا بر تاکسیرانی باعث به وجود اومدن ایده‌های بیشتری شد که علاوه بر ایجاد شغل‌های جدید ، مردم بتونن بدون بیرون اومدن از خونه ، مواد غذایی خودشونو خریداری کنن و کمتر تو جامعه ظاهر بشن و شاید بشه این ایده خلاقانه رو یکی از دلایل کمتر شدن شیوع کرونا تو کشور دونست.

البته این خدمت از قبل از فراگیری کرونا وجود داشت ولی با انتشار این بیماری ، میزان درخواست این کار از سمت مردم به شدت افزایش داشت.

سخن آخر

اگر بیماری کرونا رو یک قاتل محسوب کنیم که علاوه بر گرفتن جون شهروندا باعث تعطیلی خیلی از کارها شد، میشه این ایده‌های خلاقانه بعضی از متفکران رو تحسین کرد که تو شرایط بسیار بد هم با ارائه راهکارهای کاربردی ، شرایط آسون‌تری رو برای زندگی مردم به وجود آوردن.

علاوه بر تموم نکاتی که تو این محتوا گفته شد ، تاثیرات کرونا بر تاکسیرانی به حدی بد و تلخ بود که سازمان‌های مربوط ، باید فکری برای جبران خسارت تو این عرصه بکنن تا ضررهای مالی به وجود اومده ، فشار کمتری به راننده‌های تاکسی تحمیل کنه.

این تصمیم باید برای تموم کسب و کارها باشه و فقط محدود به تاکسی‌ها نمیشه.

برای جابجایی حیوانات خانگی خود می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09104970417