تاکسی دربستی سفیران

پایانه مسافربری و سواری دربستی بیهقی

رزرو تاکسی دربستی و تاکسی بار

تخلفات تاکسی و کدهای پیگیری

تخلفات تاکسی شهری و بین شهری یکی از اتفاق‌هایی هست که ممکنه شما در روزمره و به وقت استفاده از این خودروها شاهد باشید.

با توجه به این نکته که رانندگان تاکسی افرادی زحمت کش و متعهد هستن در بعضی موارد ممکنه که مسافر برخی از تخلفات رو از این قشر ببینه و در همین راستا باید سازمان نظارتی وجود داشته باشه تا این امکان رو به مسافرها بده تا بتونن به سرعت این تخلفات رو گزارش کنن و با پیگیری سریع این سازمان نظارتی میزان این تخلف‌ها کمتر بشه و سیستم حمل و نقب مسافر و تاکسیرانی بیشتر از قبل برای مسافرها حس آرامش و امنیت رو القا کنه.

در کل سیستم تاکسیرانی هر شهر زیر مجموعه شهرداری هستن و این ارگان وظیفه داره که در این مبحث امکاناتی رد در اختیار مردم قرار بده تا مسافران بتونن به راحتی در صورت بروز هر گونه مشکل از سمت رانندگان تاکسی شکایت خودشون رو پیگیری کنن.

غرفه سازی حرفه ای

تخلفات تاکسی

تخلفات تاکسی در روزمره

تاکسی‌ها یکی از امکانات اجتماعی هستن که توسط شهرداری‌ها در اختیار مردم قرار داده میشن و شهرداری این وظیفه رو به عهده داره تا روزانه به صورت مستمر به کار رانندگان تاکسی و شیوه خدمات دهی این راننده‌ها به مردم نظارت پر قدرتی رو داشته باشه.

تقریبا همه ما به تعداد خیلی زیادی برای حمل و نقل از یک نقطه به نقطه دیگه از تاکسی استفاده کردیم و علاوه بر اینکه در بیشتر شرایط سفری با راننده‌های خوش برخورد و متعهدی رو تجربه کردیم در بعضی از شرایط در شرایطی قرار گرفتیم که رفتارهایی رو از راننده تاکسی شاهد بودیم که بر خلاف مقررات بوده و حتی قصد این رو داشتیم که از اون راننده شکایت کنیم ولی به دلیل کمبود اطلاع رسانی از سمت سازمان‌های مربوط در همین راستا اصلا نمی‌دونستیم که از چه روش‌های می‌تونیم این تخلفات رو با سازمان‌های مربوط به اشتراک بزاریم تا مامورین این حوزه به شکایت ما رسیدگی کنن.

به طور مثال این اتفاق شاید پیش اومده باشید که وقتی سوار تاکسی میشید، راننده این خودرو مشغول به استعمال دخانیات باشه یا به وقت پرداخت کرایه تاکسی، راننده مبلغ بیشتر از نرخ تعیین شده رو از شما دریافت کنه و شما برای جلوگیری از به وجود اومدن بحث تسلیم به خواسته راننده شدید.

در حوزه تخلفات تاکسی شهری و بین شهری با وجود شرایط سختگیرانه‌ای که سازمان تاکسیرانی برای استخدام راننده‌ها در نظر گرفته باز هم مسافران شاهد یک سری رفتارهای خارج از چارچوب قانونی هستن که باید به این شرایط سر و سامون داده بشه.

به همین دلیل سازمان تاکسیرانی برای هر چه کمتر کردن تخلفات تاکسی با گذر زمان شیوه‌های جدیدی رو به مسافران و شهروندان ارائه میده تا بتونن هر چه سریع‌تر نسبت به قبل شکایات خودشون رو پیگیری کنن.

انواع تخلفات تاکسی

سازمان‌های نظارت بر عملکرد تاکسی‌ها در اقدام تازه‌ای سعی کردن با در نظر گرفتن تعدادی کد این اختیار رو به مسافران بدن که در صورت بروز هر گونه اتفاق کد مربوط به تخلف مورد نظر رو برای این ارگان‌ها ارسال کرده تا در کمترین زمان ممکن به شکایات شما رسیدگی کنن.

91105: واگذار کردن پرونده تاکسیرانی شخصی که تاکسی را به نام خود ثبت کرده به شخص دیگه که این کار جرم و تخلف محسوب میشه.

91106: خودداری کردن از حمل مسافر بدون هیچ دلیل موجهی، این اتفاق متاسفانه به تعداد بالایی در بین رانندگان تاکسی وجود داره.

91107: این کد از تخلفات تاکسی مربوط به رعایت نکردن شئونات اسلامی و اجتماعی مربوط میشه. در این مبحث ممکنه که راننده نظافت و بهداشت فردی خودش رو رعایت نکنه ، در کل این کد برای مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیره که مسافرها از رفتار و ظاهر راننده معذب بشن و در حالتی باشه که راننده بتونه این شرایط رو بهبود بده ولی از عمد این کار رو انجام نمیده.

تخلفات تاکسی شهری

91108: انجام جرم و زیر پا گذاشتن قوانین از سمت راننده.

91109: این کد مربوط به رعایت نکردن قوانین مربوط به حمل مسافر هست.

91110: دریافت کرایه اضافی بدون رضایت مسافر باعث میشه که یکی از معدود تخلفات تاکسی در هر شهری محسوب بشه.

91112:این کد برای زمانی استفاده میشه که راننده موظف هست از تاکسی متر استفاده کنه ولی از انجام این کار خودداری می‌کنه.

91113: رعایت نکردن نظافت محیط داخل یا بیرون تاکسی توسط راننده.

91114: رانندگان تاکسی موظف هستن که کارت شناسایی خودشون رو در محل مشخص شده و در دید مسافر قرار بدن که اگر این موضوع رعایت نشه مسافر می‌تونه از راننده شکایت کنه.

91116: این کد برای تاکسی‌های شهری به وجود اومده و در صورتی هست که راننده از حریم شهری بدون مجوز عبور کنه.

91117: شاید در روزمره خیلی از ماها دیده باشیم که بعضی از تاکسی‌ها برای سوار یا پیاده کردن مسافرهای خودشون در بدترین مکان ممکن این کار رو انجام میدن که ممکنه خسارت‌هایی رو به همراه داشته باشه که شهروندان می‌تونن با این کد شکایت خودشون رو اعلام کنن.

91118: فعالیت در یک سیستم حمل و نقل که راننده مجوزی برای آن ندارد، به طور مثال رانندگان تاکسی مدارس حتما باید یک مجوز جداگانه برای انجام این وظیفه از سازمان تاکسیرانی دریافت کنن و بدون رعایت این موضوع راننده مرتکب جرم شده و کار آن در دسته تخلفات تاکسی محسوب می‌شود.

91119: در حال حاضر بسیار کمتر شاهد این موضوع هستیم که راننده بیشتر حد مجاز و ظرفیت تاکسی مسافر سوار کنه ولی این کد برای این تخلف در نظر گرفته شده.

91120: همه راننده‌ها وظیفه دارن لیستی از نرخ و کرایه تاکسی از مبدا به مقصدهایی که در این مناطق به مردم سرویس میدن رو در ماشین نصب کنن تا مسافرها از این مباغ خبر داشته باشن.

91121: نصب لوازم غیر مجاز در تاکسی جرم محسوب میشه و با این کد می‌تونید شکایت خودتون رو پیگیری کنید.

91122: اگر راننده تاکسی یا هر کدوم از سرنشینان مشغول به استعمال سیگار و دخانیات بود شما با ارسال این کد این توانایی رو دارید که از راننده تاکسی شکایت کنید.

91125: هیچ کدوم از راننده‌های تاکسی بدون مجوز معتبر نمی‌تونن بار تجاری رو با تاکسی حمل کنن و این کار یکی از تخلفات تاکسی به حساب میاد.

91126: وجود هر گونه نوشته، برچست، آگهی و … بدون داشتن مجوز جرم محسوب میشه و مسافر می‌تونه به همین دلیل از تاکسی مورد نظر شکایت کنه.

91127: اگر مسافر، تاکسی دربستی، تاکسی تلفنی و از این قبیل خودروها رو برای مدتی رزرو کنه، راننده به هیچ عنوان نمی‌تونه مسافر دیگه‌ای سوار کنه مگر قبلش از مسافر قبلی رضایت گرفته باشه.

چگونه شکایت خودمون رو ثبت کنیم؟

بهترین روش پیگیری تخلفات تاکسی شهری و بین شهری ارسال شماره تاکسی و کد تخلف مربوطه به شماره 30004246 هست که البته روش‌های دیگه‌ای برای این کار وجود داره.

مسافر می‌تونه از سامانه 1888 تخلف تاکسی مورد نظر رو پیگیری کنه؛ باید گفت که در این روش هم کد تخلف ک کد تاکسی رو در اختیار داشته باشید.

روش بعدی هم مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان تاکسیرانی هست تا بتونید شکایت خودتون رو ثبت کنید که پس از ثبت شکایت نتیجه از طریق پیامک به شما ارسال میشه.

نحوه رسیدگی به تخلفات تاکسی بستگی به نوع و میزان تخلف راننده داره که ممکنه در حد و حدود یک اخطار کتبی باشه و یا به میزانی باشه که پروانه تاکسیرانی راننده باطل بشه و دیگه نتونه در این شغل فعالیتی انجام بده.

سخن آخر

توصیه ما به شما مسافرها و شهروندان اینه که در صورت وقوع هر گونه اتفاق چه کوچیک و چه بزرگ، حتما اون رو به نهادهای نظارتی اطلاع بدید.

با این کار میزان این تخلفات تاکسی هر روز کمتر از روزهای گذشته میشه و مردم شاهد یک سیستم بدون نقص در مبحث حمل و نقل خواهند بود.

تاکسی برای سفر بین شهری

تاکسی برای سفر بین شهری

در این مقاله درباره‌ی بهترین تاکسی برای سفر بین شهری و به نکات مهمی از جمله انتخاب تاکسی مناسب، برنامه‌ریزی سفر، هزینه‌ها، نکات ایمنی و

ادامه مطلب »

برای جابجایی حیوانات خانگی خود می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09104970417